1. "Belki başından itibaren daha detaylı bilgileri panolar şeklinde bu bölgede koymuş olsaydık, bu yapılan çalışmaları da anlatsaydık, bunu istismar etmek isteyenlere de fırsat vermemiş olacaktık."

  2. "Oraya gelenlerin büyük bir bölümünün, Gezi Parkı'ndaki ağaçların söküldüğü, Topçu Kışlası'nın inşaatının başladığı yönünde kendilerine gelen yanlış bilgilerle hareket ettiğini düşünüyorum."

  3. "İstanbul'da böyle bir hadisenin yaşanması, dünyaya yansıması izahı olmayan görüntüleri nasıl anlatacağız. 2020 Olimpiyatları'nı İstanbul'a hangi iddiayla davet edeceğiz. Burada bazı kayıplarımız olduğunu düşünüyorum."

  4. "Bu ve benzeri olayların başlangıcı ile ilgili açıkçası gurur da duyarım. Çünkü şundan dolayı; Türkiye'yi bilenler, tanıyanlar 10-15 yıl önce Türkiye hangi gündemlerle dünyanın kamuoyuna gelirdi veya Türkiye'nin problemleri neydi? Bugün ise Türkiye'nin problemleri ne? İstanbul'daki olayların başlangıcı aynı Washington'da, Londra'da, New York'ta olduğu gibi çevre bilinci, şehrin yapılması ile ilgili bu bina buraya yakışır, yakışmaz kaygıları ile ortaya çıkan bir olay. Bu tip problemler başta demokratik, gelişmiş ülkelerin problemleri. Türkiye'nin problemleri buna benzer problemler haline geldi. Önce bunun bilinmesini isterim."

  5. "Türkiye'deki gösteri yapma hakkını, örneğin Gezi Parkı'nı, sadece Avrupa'daki ülkelerle karşılaştırabilirsiniz, Ortadoğu ülkeleriyle değil. Eğer yanlışlar varsa bunlar kanunlar çerçevesinde ele alınır ama kimse Türkiye'yi basın özgürlüğünün, toplanma özgürlüğünün, adil ve özgür seçimlerin olmadığı ülkelerle karşılaştıramaz. Türkiye'deki bu gösterilerin, Avrupa'daki gösterilerle benzer olmasından onur duyuyoruz."

  6. "Toplumsal olaylara müdahale araçlarında kullanılan su, şebeke suyu olup belediye ve itfaiye hidratı bulunan vanalardan temin edilmektedir. Bununla birlikte ihtiyaç duyulması halinde OC (Oleoresin of Capsicum/Biber Gazı) gaz solüsyonu, sentetik yangın söndürme köpüğü ve gıda boyası kullanılmaktadır,"

  7. "Nevruz sürecindeki tutumu, Gezi süreci ve hükümete karşı şimdiki darbe girişimine karşı almış olduğu tutumu çok anlamlı ve değerli buluyorum. Öcalan’ın aslında durduğu yer, Türkiye’nin demokratikleşme sürecine katkı sağlayan bir yer. Öcalan’ın gösterdiği bu istikamete yönelik bir siyasetin henüz yürütülemediği kanaatindeyim. Öcalan İmralı’da çok anlamlı, çok değerli şeyler söylüyor. Türkiye’nin demokratikleşmesine de katkı sunabilecek çok anlamlı şeyler söylüyor"

  8. "Bazıları şu anda 2013 değerlendirmesi yaptıklarında kriz görmek istiyorlarsa, bardağın boş tarafını görmek istiyorlarsa, biraz pesimist bir havayı topluma sirayet ettirmek istiyorlarsa Gezi olaylarından ve 17 Aralık operasyonlarından bahsederler, bugün bahsederler ama. 10 yıl sonra, 30 yıl sonra bunlar mı hatırlanacak açaba 2013 deyince? Ben şundan eminim istikametimiz değişmez, özgüvenimiz sarsılmaz yolumuza ilk çıktığımız andaki ilkelerimiz yine yolumuzu yenileyerek aydınlatmaya devam ederse 30-40-50 yıl sonra Gezi olayları, 17 Aralık falan hatırlanmayacak".